Kas yra WordCamp konferencija, ir kam ji skirta?

WordCamp – tai neformalaus pobūdžio konkrečioje vietovėje organizuota konferencija. Paprastai didžioji dalis WordCamp pranešimų būna daugiau ar mažiau susiję su WordPress – populiariausia pasaulyje nemokama atviro kodo turinio valdymo sistema.

Tačiau tiek pranešėjai, tiek dalyviai būna iš įvairiausių sričių – pradedant tinklaraštininkais, baigiant profesionaliais programuotojais. WordCamp’e tikrai sutiksite dizainerių, tekstų rašytojų, online verslo atstovų, IT projektų savininkų, vadovų ir vadybininkų, interneto marketingo, SEO, IT verslo specialistų ir konsultantų.

Būtent dėl tokios konferencijos koncepcijos kiekvienas dalyvis ras tiek sau artimų pranešimų temų ir susipažins su kolegomis, tiek galės praplėsti savo žinias kitose srityse bei sutikti jose dirbančių specialistų.

Tad jei vis dar galvojate, kam skirta WordCamp konferencija, mes turime teisingą atsakymą – Jums!

Nes jei jau esate čia, ir skaitote šį tekstą, tai neabejotinai veikiate ar planuojate veikti kažką, susijusio su IT – būtent tokiems žmonėms ir skirta WordCamp konferencija.

Jei norite išsamiau susipažinti su WordCamp’uose aptariamų temų įvairove, kviečiame užsukti į WordCamp kanalą tinklalapyje WordPress.tv – čia rasite visų pasaulio WordCamp’ų pranešimus, ir garantuojame, kad tarp jų bus ir Jums aktualių – kaip ir WordCamp Lietuva 2015 konferencijoje.

Tačiau WordCamp tikslas – ne vien tik surinkti dalyvius bei pranešėjus ir pasidalinti žiniomis. Renginio esmė – bendravimas, pažintys (angl. networking), bendra veikla ir naujos idėjos.

Taip pat šios konferencijos garsėja savo draugiška atmosfera, siekiama kad jose būtų kuo mažiau oficialumo ir kuo daugiau tolerancijos, bendravimo, gimtų naujų projektų, ir žinoma, visi įgytų naujų žinių. Be abejo, WordCamp’uose skatinama naudoti bei prisidėti tobulinant WordPress, nes kuo geresnė bus ši turinio valdymo sistema, tuo geresni bus ir mūsų visų projektai, taigi padėdami WordPress, padedame sau!

WordCamp konferencijos paprastai susideda iš pranešimų, praktinių užsiėmimų (dirbtuvių arba WordPress tobulinimo sesijų) bei laiko, skirto bendravimui – tai kavos pertraukėlės, pietūs ir net vakarėliai. Ką veiksime šįmet Vilniuje, galite pasižiūrėti WordCamp Lietuva 2015 tvarkaraštyje. Vis dar turime ir bilietų!


wordcamp-logo

WordCamp istorija prasidėjo 2006-aisias, kai WordPress kūrėjas Matt Mullenweg suorganizavo pirmąją konferenciją San Franciske. Nuo tada WordPress entuziastai visame pasaulyje jau surengė daugiau nei 500 WordCamp’ų. Jei esate ne Lietuvoje, užeikite į centrinį WordCamp tinklalapį – galbūt konferencija vyksta ir ten, kur gyvenate!