Etikos kodeksas

 1. Tikslas

  WordCamp Lietuva tiki, kad bendruomenė turi būti atvira visiems. Todėl stengsimės, kad konferencijos aplinka būtų draugiška, saugi ir maloni visiems dalyviams, nepriklausomai nuo jų lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, tautybės, religijos, naudojamos operacinės sistemos, programavimo kalbos ar teksto redaktoriaus.

  Šis etikos kodeksas apibrėžia mūsų lūkesčius dalyvių elgesiui, taip pat nurodo nepriimtino elgesio pasėkmes.

  Skatiname visus rėmėjus, savanorius, pranešėjus ir dalyvius padėti mums surengti saugią konferenciją, kuri visiems paliktų teigiamus įspūdžius.

 2. Atviroji bendruomenė

  Papildomas šio kodekso tikslas yra plėsti atvirąją bendruomenę, skatinant konferencijos dalyvius įsitraukti į bendrus projektus, padėti vienas kitam ir stiprinti tarpusavio ryšius.

  Dėl šio tikslo, WordCamp Lietuva konferencijos metu stebės ir po jos paskelbs pavyzdinius atvirosios bendruomenės dalyvius.

  Jei pastebėjote ką nors, kas itin stengiasi dėl to, kad mūsų bendruomenė būtų draugiška bei atvira, ir skatina kitus dalyvius prisidėti prie to, mes norime žinoti. Praneškite apie tai savanoriams prie registracijos stalo renginyje arba parašykite apie tokį žmogų mums.

 3. Tinkamas elgesys

  • Būkite dėmesingas, pagarbus bei bendradarbiaujantis.
  • Atsiribokite nuo menkinančio, diskriminuojančio, įžeidžiančio elgesio ar pranešimo.
  • Būkite dėmesingas aplinkai bei kitiems dalyviams. Praneškite organizatoriams jei pastebite pavojingą situaciją arba jei kažkam nutiko bėda.
  • Dalyvaukite nuoširdžiai ir aktyviai. Tik taip susikursime tikrai savo WordCamp Lietuva.
 4. Netinkamas elgesys

  Netinkamas elgesys yra bet koks bauginantis, įžeidžiantis, užgaulus, diskriminuojantis, priekabus, menkinantis ar žeminantis elgesys prieš bet kurį WordCamp Lietuva ar susijusio renginio dalyvį. Taip pat reikia turėti omenyje, kad WordCamp Lietuva renginio vieta gali būti atvira ir ne konferencijos dalyviams – prašome lygiai tokių pačių elgesio taisyklių laikytis ir su jais, o taip pat su renginio vietos vadovais/savininkais.

  Netinkamas elgesys taip pat yra (tačiau neapsiriboja): įžeidžiantys žodiniai komentarai susiję su lytimi, seksualine orientacija, rase, religija, neįgalumu; nederamas nuogybių ir/ar seksualinio pobūdžio atvaizdų naudojimas viešai matomose vietose (įskaitant pranešimų skaidres); sąmoningas bauginimas, persekiojimas ar sekiojimas; įžeidžiančios nuotraukos ar video įrašai; nuolatinis pranešimų ar kitokios veiklos pertraukinėjimas; nederamas fizinis kontaktas ir nepageidaujamas seksualinis dėmesys.

 5. Netinkamo elgesio pasekmės

  WordCamp Lietuva dalyviai, organizatoriai, renginio vietos darbuotojai, rėmėjai ir kiti susiję asmenys netoleruos jokio netinkamo elgesio.

  Bet kuris asmuo, kurio bus paprašyta nutraukti netinkamą elgesį, turi iš karto paklusti.

  Jei bet kuris dalyvis netinkamai elgiasi, konferencijos organizatoriai gali imtis bet kokių jų manymu tinkamų veiksmų šiam elgesiui sustabdyti, įskaitant (tačiau neapsiribojant) priverstiniu pašalinimu iš konferencijos be įspėjimo bei pinigų už bilietą grąžinimo.

 6. Ką daryti jei pastebėjote netinkamą elgesį arba jis yra nukreiptas į Jus

  Jei kas nors netinkamai elgiasi su Jumis arba Jūs pastebėjote netinkamą elgesį, ar turite kitokių su netinkamu elgesiu susijusių pastabų, prašome kuo greičiau informuoti bet kurį konferencijos organizatorių.

  WordCamp Lietuva komanda visuomet pasiruošusi Jums pagelbėti, padėti kontaktuoti su renginio vietos apsauga ar vietinėmis policijos pajėgomis bei suteikti bet kokią kitokią pagalbą, kad konferencijos metu galėtumėte jaustis saugiai.
  Konferencijos savanoriai vilkės raudonus marškinėlius su renginio logotipu. Bet kuris savanoris gali Jums padėti surasti vieną iš organizatorių. Taip pat galite kreiptis į registracijos stalo savanorius.

 7. Taikymas

  Mes tikimės, kad visi konferencijos dalyviai (rėmėjai, savanoriai, pranešėjai, dalyviai ir kiti) laikysis šio etikos kodekso visose konferencijos bei susijusių renginių vietose.

 8. Kontaktinė informacija

  Šiuo metu su mumis galite susisiekti per specialią formą. Konferencijos metu šioje vietoje bus tiesioginiai atsakingo žmogaus kontaktai.

 9. Licencija ir teisių nurodymas

  Šis etikos kodeksas parengtas pagal puikų Open Source Bridge darbą, tiesiog pakeičiant renginio pavadinimą. Originalą galima rasti
  http://opensourcebridge.org/about/code-of-conduct/, jis platinamas su Creative Commons Attribution-ShareAlike licencija.